H-9.5" Body W-12" Large Glass Bubble Fish Bowl Terrarium Vase (Multiple Packing)
Details
More Info
| Qty Per Order | 1 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 9.5 in |
| Opening | 7 in |
| Width | 12 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Size | H: 5″ | Open: 3.5″ |
| Feature A | Dimensions: Height: 9.5" | Width: 12" | Opening: 7" | Capacity ≈ 3 Gallons |
| Feature B | Packing: Pack of 1 pc and 2 pcs |
| Feature C | Quality: Crafted from hand-blown crystal clear glass, not machine-made, ensuring durability with thick glass. |
| Feature D | Design: The gracefully curved glass of our crystal-clear bubble bowl enhances the radiant light passing through. Its hand-blown glass quality makes it versatile for everyday home decor or as part of floral wedding centerpieces. |
| Feature E | Each piece is shaped by hand, so small, natural touches, like the occasional tiny bubble may appear. |
| Short Description | Wholesale Price $24.00 ea |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.
Questions
-
#152 Juan Manuel Valiñas asks
Could you send this fish bowl to Mexico city? What is the exact real capacity of water. Tanks
-
Yes, we do ship to Mexico City, just as we need to quote the shipping cost manually.
-