Glass Decorative Weaved Green Vase. H-27" D-2.5"
$23.80
Availability:In stock
Details
Baseball Bat Vase / Weaved Vase
Dimension: H-27", Open D-2.5", Bottom D-3.5"
Packing: Pack of 1
Color: Green
If you're looking for a stylish way to display, the woven vase will quickly become your favorite go-to tabletop vase. This woven green vase boasts a classic curvaceous design. Its shades give it a casual-chic style that is timeless.
Dimension: H-27", Open D-2.5", Bottom D-3.5"
Packing: Pack of 1
Color: Green
If you're looking for a stylish way to display, the woven vase will quickly become your favorite go-to tabletop vase. This woven green vase boasts a classic curvaceous design. Its shades give it a casual-chic style that is timeless.
More Info
| Qty Per Order | 1 |
|---|---|
| Color | Green |
| Height | 27 in |
| Opening | 2.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-27", Open D-2.5", Bottom D-3.5" |
| Feature B | Color: Green | Design: Wrapped in a tightly-woven pattern |
| Feature C | HOME USE: Turn any empty corner into a stunning display with this artisanal woven vase! |
| Feature D | DESIGN: This vase strikes a tall slim-style silhouette with a narrow mouth, a long, tapered neck, and a sturdy base. |
| Feature E | PERFECT GIFT: A perfect gift as housewarming and wedding present. |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.