Reversible Square Tealight Candle Holder H-4" D-2.5"x2.5" (Pack of 24 pcs)
$50.40
Availability:Out of stock
SKU:
$1.18 ea for Wholesale
Details
Height: 4" | Diameter: 2.5" x 2.5" | Pack of 24 and 108 pcs
Clear glass candle holder for tea light candles. This candle holder takes on a rounded edge square shape with a convex cavity for tea light candle on one end and a 1/2 inch circular opening for inserting single stem flowers or incense on the other end. This contemporary candleholder makes an impressive display in your home.
Multiple Uses:
- Tea light candle holder
- Single stem flower vase
- A bargain price for this wedding centerpiece accent
Clear glass candle holder for tea light candles. This candle holder takes on a rounded edge square shape with a convex cavity for tea light candle on one end and a 1/2 inch circular opening for inserting single stem flowers or incense on the other end. This contemporary candleholder makes an impressive display in your home.
Multiple Uses:
- Tea light candle holder
- Single stem flower vase
- A bargain price for this wedding centerpiece accent
Also See:
More Info
| Qty Per Order | 24 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 4 in |
| Length | 2.5 in |
| Width | 2.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-4", Open-2.5" x 2.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 24, 72 and 108 pcs | Color: Clear |
| Feature C | UNIQUE: These unique square block shaped tealight, votive candle holders will add stylish flair to any table top display. |
| Feature D | USE: Tealight or votive candles are an cheaper way to provide real candle light lighting to any parties, events, weddings, restaurants, receptions and home decoration. |
| Feature E | REVERSIBLE: Because the design is reversible, you can vary the setup to create a visually stunning effect with your tealights or votive candles. |
| Short Description | $1.18 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.