Zinc Rectangle Planter Rose Gold Finish H-4" Open-5"x20" (Multiple Packing)
$15.99
Availability:Out of stock
SKU:
$13.60 ea for Wholesale
Details
Rose Gold Zinc Rectangle Planters.
Dimension: H - 4", Open - 5" x 20"
Color: Rose Gold Pack of 1 pc, 2 pcs or 4 pcs
A must have a masterpiece. This piece equipped with both aesthetic and functional purposes. Use this rose gold planter to enhance the ambiance, works great for dining table, entrance table or even a perfect garden/patio containers. Great for succulents and cactus.
- Made of Zinc
- No drainage hole
- Wipe clean with damp cloth and dry it
Dimension: H - 4", Open - 5" x 20"
Color: Rose Gold Pack of 1 pc, 2 pcs or 4 pcs
A must have a masterpiece. This piece equipped with both aesthetic and functional purposes. Use this rose gold planter to enhance the ambiance, works great for dining table, entrance table or even a perfect garden/patio containers. Great for succulents and cactus.
- Made of Zinc
- No drainage hole
- Wipe clean with damp cloth and dry it
More Info
| Qty Per Order | 1 |
|---|---|
| Color | Rose Gold Finish |
| Height | 4 in |
| Length | 20 in |
| Width | 5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-4", Open 20" x 5" |
| Feature B | Packing: Pack of 1, 2 and 4 pcs | Color: Rose Gold |
| Feature C | TREND: This rose gold planter stand out with style with it's classic charm. Perfect piece for classic garden inspired home decoration. |
| Feature D | USE: Fantastic modern succulent and cactus plant terrarium container for any corner in your home. It looks great on console table, living room, family room, patio and bay window. |
| Feature E | GIFT: Marvelous gift idea for housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful blooms to create a breathtaking centerpiece. |
| Short Description | $13.60 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.