Glass Plant Terrarium H-5.75" D-6", Pack of 6 pcs
$30.00
Availability:Out of stock
SKU:
$3.60 ea for Wholesale
Details
Height: 5.75" | Body: 6" | Opening: 2 5/8" |
The newest addition to our terrarium collection. The globe silhouette is clean and perfect for accenting minimalist decor.
- Zen Style Design
- Perfect for housing air plant and succulent
The newest addition to our terrarium collection. The globe silhouette is clean and perfect for accenting minimalist decor.
- Zen Style Design
- Perfect for housing air plant and succulent
More Info
| Qty Per Order | 6 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 5.75 in |
| Opening | 2.5 in |
| Width | 6 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-5.75", Open D-2.5", Body Width-6" |
| Feature B | Packing: Pack of 6 pcs | Color: Clear |
| Feature C | DESIGN: Tilted, slant cut, and clean cut sphere design is what makes this vase so unique. The nice angle cut makes a great contemporary look. |
| Feature D | USE: Tilted opening is made for easy access to goodies such as cookies, candies and snacks. It's also a good looking container for all kind of candles, from votive to pillars candles. |
| Feature E | GARDENING: A perfect glass container for terrarium. Adding your favorite succulents and cactus with our accessories such as sand, crushed glass and rocks, gem stones and river rocks to create the miniature garden in your home. |
| Short Description | $3.60 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.