Light Brown Cute Bottle Vase. H-7.5" D-3.5" Decorative Vase, Pack of 2 pcs
$30.00
Availability:In stock
SKU:
$8.00 ea for Wholesale
Details
Dimension - H-7.5", Open-3.5" x 2.5", Body-7" x 3.5"
Pack of 2 pcs and 6 pcs
Color: Light Brown
Material: Glass
Style: Brandy Cognac Shape
Add a touch of artful appeal to your space with this Brown Flipped Lips bottle vase. This vase is part of our special collection of table-top decorative glass vases. The brandy shape vase features an overall stout, organic shape and a lipped opening. Perfect on a coffee table to create a stunning tablescape for parties, or your holiday table or mantle.
Pack of 2 pcs and 6 pcs
Color: Light Brown
Material: Glass
Style: Brandy Cognac Shape
Add a touch of artful appeal to your space with this Brown Flipped Lips bottle vase. This vase is part of our special collection of table-top decorative glass vases. The brandy shape vase features an overall stout, organic shape and a lipped opening. Perfect on a coffee table to create a stunning tablescape for parties, or your holiday table or mantle.
More Info
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Cream |
| Height | 7.5 in |
| Opening | 3.5 in |
| Width | 7 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension - H-7.5", Open-3.5" x 2.5", Body-7" x 3.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 2 pcs and 6 pcs| Color: Light Brown |
| Feature C | TREND: Cute Brandy Bottle shapes containers are showing up in home decor design. It's contemporary, it's funky and it's trendy. |
| Feature D | QUALITY: This decorative vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans. |
| Feature E | GIFT: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful succulents to create a breathtaking terrarium. |
| Short Description | $8.00 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.