Zinc Cylinder Vase w/ Birch Wood Wrap H-9" Open-8"(Pack of 6 pcs)
$39.00
Availability:In stock
SKU:
$5.70 ea for Wholesale
Details
Height: 9" | Open D - 8" | Bottom D - 6"
This 9 inches tall, 8 inches open, tapered down wood birch cylinder vases are perfect for flower pots, indoor and outdoor decorations, floral bouquets, party themes and garden supplies. The zinc metal interior can prevent from water leaking. Wrapped by natural wood birch barks.
This 9 inches tall, 8 inches open, tapered down wood birch cylinder vases are perfect for flower pots, indoor and outdoor decorations, floral bouquets, party themes and garden supplies. The zinc metal interior can prevent from water leaking. Wrapped by natural wood birch barks.
More Info
| Qty Per Order | 6 |
|---|---|
| Color | Birch Bark |
| Height | 9 in |
| Opening | 8 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | DIMENSION: H-9", Open D-8", Bottom D-6" |
| Feature B | Packing: Pack of 6 and 12 pcs | Color: Natural Wood Brown |
| Feature C | TREND: Make your floral arrangements look even brighter with this birch wood wrap container. |
| Feature D | USE: Prefect for country wedding or rustic woodsy Christmas centerpieces with our birch bark vases. |
| Feature E | NOTE: This item is not watertight. Please use a liner if using water (not included). |
| Short Description | $5.70 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.