Copper Copper Colored Iron Bowl H-5.5" Open-5.75"
$15.00
Availability:Out of stock
SKU:
$7.70 ea for Wholesale
Details
Dimension: Height: 5.5" | Opening D-6" | Bottom D-2.5"
Color: Copper Finished
The handcrafted copper colored iron bowl vase has its elegant style. It can definitely add a great touch to your tables and bar. Use for centerpiece floral arrangements or as containers for party favors.
Color: Copper Finished
The handcrafted copper colored iron bowl vase has its elegant style. It can definitely add a great touch to your tables and bar. Use for centerpiece floral arrangements or as containers for party favors.
More Info
| Qty Per Order | 1 |
|---|---|
| Color | Copper |
| Height | 5.5 in |
| Opening | 6 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | DIMENSION: H-5.5", Open D-6", Bottom D-5.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 1 and 4 pcs | Color: Rose Gold Plated |
| Feature C | TREND: This galvanized metal rose gold copper cylinder planter stand out with style with it's charm. Perfect piece for minimalist inspired home decoration. |
| Feature D | USE: Fantastic modern farmhouse planter container for any corner in your home. It looks great on console table, living room, family room, patio and bay window. |
| Feature E | GIFT: Marvelous gift idea for housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful blooms to create a breathtaking centerpiece. |
| Short Description | $7.70 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.