LED Flickering Pillar Candle w/ Timer Set of 3. H-4"/4.7"/5.7" D-3", Pack of 6 sets (18 pcs Candles)
$62.94
Availability:Out of stock
SKU:
Only $10.49 per set
Details
Create a mood, not a mess with these real wax LED pillar candles! They emit a soft amber lighting and flickers like the real ones. Enhance the ambiance of any room easily with these candles!.
(1) Small: H-4" D-3"
(1) Medium: H-4.7" D-3"
(1) Large: H-5.7" D-3"
Features:
- Unscented
- Flickers like real candles
- Built-in 4-Hour Timer. The candles turn on and off at the same time every day
- Batteries: Requires 3 AAA Batteries per candle (not included)
(1) Small: H-4" D-3"
(1) Medium: H-4.7" D-3"
(1) Large: H-5.7" D-3"
Features:
- Unscented
- Flickers like real candles
- Built-in 4-Hour Timer. The candles turn on and off at the same time every day
- Batteries: Requires 3 AAA Batteries per candle (not included)
More Info
| Qty Per Order | 18 |
|---|---|
| Color | Amber |
| Height | 6 in |
| Width | 3 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | DIMENSION: H-4" D-3", H-4.7" D-3", H-5.7" D-3" (SET OF 3 PCS) |
| Feature B | Packing: Pack of 6 sets (Total of 18 Candles)| Color: Ivory| Material: Real Wax |
| Feature C | USE: These realistic flickering candles set are suitable for any occasion. It can be widely used in wedding, parties, home, holiday, restaurant, birthday, bar, Christmas & Halloween |
| Feature D | SAFE & NO FIRE RISK: These artificial candle are powered by 3 AAA batteries. No drop of wax, no smoke, no need to worry about falling asleep without blowing out the light. |
| Feature E | TIPS: Please note that since the shell of our product is made of real wax, please do not put it in high temperature outdoor. |
| Short Description | Only $10.49 per set |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.