H-12" Body W-15.5" 5 Gallons Glass Bubble Fish Bowl Terrarium Vase, Pack of 2 pcs
Details
More Info
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 12 in |
| Opening | 10.5 in |
| Width | 15.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Size | H: 5″ | Open: 3.5″ |
| Feature A | Dimensions: Height: 12" | Width: 15.5" | Opening: 10.5" | Capacity ≈ 8 Gallons |
| Feature B | Packing: Wholesale Pack of 2 pcs |
| Feature C | Design: The gracefully curved glass of our crystal-clear bubble bowl enhances the radiant light passing through. Its hand-blown glass quality makes it versatile for everyday home decor or as part of floral wedding centerpieces. |
| Feature D | Quality: Crafted from hand-blown crystal clear glass, not machine-made, ensuring durability with thick glass. |
| Feature E | Each piece is shaped by hand, so small, natural touches, like the occasional tiny bubble may appear. |
| Short Description | Wholesale Price $38.00 ea |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.
Questions
-
#141 Brandie Emerson asks
Could this be used as a water garden? Water would be kept at about 78°F. There would be dirt covered by sand at the bottom, maybe a small piece of wood, and lots of aquatic ferns.
-
Yes, it's a perfect bubble bowl for watergarden
-