30 pcs Natural Unfinished Wood Ball Sphere D-1.25" (Multiple Packing)
$13.50
Availability:Out of stock
SKU:
$0.28 per pc for Wholesale
Details
Natural Unfinished Wood Ball Sphere D-1.25"
Dimension: Diameter - 1.25"
Packing: Pack of 30 pcs, 60 pcs and 100 pcs
Color: Natural Brown
Material: Wood
Natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs, kids games, kids arts, ornament beads use, etc
It's great for crafting. These mini size wood balls are great for vase fillers use. These wood balls can be displayed in a vase, bowl, basket, etc
Dimension: Diameter - 1.25"
Packing: Pack of 30 pcs, 60 pcs and 100 pcs
Color: Natural Brown
Material: Wood
Natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs, kids games, kids arts, ornament beads use, etc
It's great for crafting. These mini size wood balls are great for vase fillers use. These wood balls can be displayed in a vase, bowl, basket, etc
More Info
| Qty Per Order | 30 |
|---|---|
| Color | Natural Wood |
| Height | 1.25 in |
| Width | 1.25 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-1.25", Body D-1.25" |
| Feature B | Packing: Pack of 30 pcs, 60 pcs and 100 pcs | Color: Natural Brown |
| Feature C | USE: These wood balls spheres are great accessories to make toys, game accessories, dolls figurine, photo props, vase fillers for home decoration. |
| Feature D | MULTIPURPOSE: Great for DIY craft projects, the wood spheres can be stained, varnished, painted, stamped, glued, color with crayon marker and paint on it. |
| Feature E | SURFACE: Unfinished sanded and smoothed surface, it can be drilled and it's non toxic. These wood balls and made from natural wood with natural wood color. |
| Short Description | $0.28 per pc for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.