Natural Unfinished 3.5" Diameter Wood Ball Sphere, Pack of 6 pcs, 12 pcs and 18 pcs
$29.94
Availability:In stock
SKU:
$3.09 ea for Wholesale
Details
Natural Unfinished Wood Ball Sphere D-3.5"
Diameter - 3.5 inches
Packing: Pack of 6 pcs, 12 pcs 18 pcs and 36 pcs
A natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs
It's great for crafting. These mini-size wood balls are great for vase fillers' use
Diameter - 3.5 inches
Packing: Pack of 6 pcs, 12 pcs 18 pcs and 36 pcs
A natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs
It's great for crafting. These mini-size wood balls are great for vase fillers' use
More Info
| Qty Per Order | 6 |
|---|---|
| Color | Natural Wood |
| Height | 3.5 in |
| Width | 3.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-3.5", Body D-3.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 6 pcs, 12 pcs 18 pcs and 36 pcs | Color: Natural Brown |
| Feature C | USE: These medium size wood balls spheres are great accessories to make toys, game accessories, dolls figurine, photo props, vase fillers for home decoration. |
| Feature D | MULTIPURPOSE: Great for DIY craft projects, the wood spheres can be stained, varnished, painted, stamped, glued, color with crayon marker and paint on it. |
| Feature E | SURFACE: Unfinished sanded and smoothed surface, it can be drilled and it's non toxic. These wood balls and made from natural wood with natural wood color. |
| Short Description | $3.09 ea for Wholesale |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.