Tealight Candle Holder Square Reversible H-2.5" D-2.5"x2.5", Pack of 72 pcs
$56.88
Availability:Out of stock
SKU:
Only $0.79 per piece
Details
Height: 2.5", Diameter: 2.5" x 2.5"
Wholesale Packing: Pack of 72 pcs
Color: Clear
Material: Glass
Clear glass candle holder for tea light candles. This candle holder takes on a rounded edge square shape with a convex cavity for tea light candles on one end and a 1/2 inch circular opening for inserting single stem flowers or incense on the other end. This contemporary candle holder makes an impressive display in your home.
Multiple Uses:
- Tea light candle holder
- Single stem bud vase
- A bargain price for this wedding centerpiece accent
Wholesale Packing: Pack of 72 pcs
Color: Clear
Material: Glass
Clear glass candle holder for tea light candles. This candle holder takes on a rounded edge square shape with a convex cavity for tea light candles on one end and a 1/2 inch circular opening for inserting single stem flowers or incense on the other end. This contemporary candle holder makes an impressive display in your home.
Multiple Uses:
- Tea light candle holder
- Single stem bud vase
- A bargain price for this wedding centerpiece accent
More Info
| Qty Per Order | 144 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 2.5 in |
| Length | 2.5 in |
| Width | 2.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-2.5", Open-2.5" x 2.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 72 pcs | Color: Clear |
| Feature C | UNIQUE: These unique square block shaped tealight, votive candle holders will add stylish flair to any table top display. |
| Feature D | USE: Tealight or votive candles are an cheaper way to provide real candle light lighting to any parties, events, weddings, restaurants, receptions and home decoration. |
| Feature E | REVERSIBLE: Because the design is reversible, you can vary the setup to create a visually stunning effect with your tealights or votive candles. |
| Short Description | Only $0.79 per piece |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.