Glass Eiffel White Tower Vases H-24" D-1.5", Pack of 5 pcs
$60.00
Availability:Out of stock
SKU:
Last Lot
Details
Dimension: H-24" | Open D-1.5" | Pack of 5 pcs
This 24-inch height and 1.5 open white Eiffel Tower vase are perfect for all formal events such as wedding centerpieces or wedding reception tables, This Eiffel vase is crystal clear and handcrafted, you can arrange it with different kinds of flowers.
This 24-inch height and 1.5 open white Eiffel Tower vase are perfect for all formal events such as wedding centerpieces or wedding reception tables, This Eiffel vase is crystal clear and handcrafted, you can arrange it with different kinds of flowers.
More Info
| Qty Per Order | 5 |
|---|---|
| Color | White |
| Height | 24 in |
| Opening | 1.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-24", Open D-1.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 5 pcs | Color: White |
| Feature C | DESIGN: Sleek, slim and subtle Eiffel Tower vase shape handcrafted by artisan. You can easily create a grand wedding centerpieces by using this classic vase. |
| Feature D | USE: Pair this tower vases with snapdragons, roses, calla lilies and long stem flowers. You can also use floral foam to create a fresh flower ball and put it on top of this vase. |
| Feature E | EVENTS: Eiffel tower vases enhance the splendor of your special event. It will sure become the focal point and highlights of your wedding reception, birthdays, showers, or home décor. |
| Short Description | Last Lot |
Shipping Info
Shipping Info & Return Procedures
This is the estimates based on shipping time provided by FedEx Ground shipping from Vase Market Warehouse from La Puente, CA 91746
West Coast (Northern California, NV, AZ (2 to 3 Business Days)
Mid-West (3 to 4 Business Days)
Mid-East (4 to 5 Business Days)
East Coast (5 to 6 Business Days)
Northeast (6 to 7 Business Days)
Trucking carrier shipping time usually takes at least 1-2 business days longer. Weather conditions and other unpredictable factors may delay the delivery time. Please call 888-980-9698 if you'd like to upgrade the shipping method for urgent orders.