Glass Candle Holder H-4.5" For Candlestick, Pillar & Taper Candles, Pack of 12
Availability:In stock
SKU:
GCH203/05-12P
- Dimension: H-4.5", Open-3.75", Width-4.25", Base D-4.3"
- Packing: Pack of 12 pcs | Color: Clear | Fits Stick Candle, D-3.5" Pillar Candle or Smaller
- DESIGN: Stunning and simple design glass pillar candle holder beautiful handcrafted by artisan. This stem candle holder is a great way to display any illumination design.
- FUNCTION: Fits best on most pillar candles. A great centerpiece decoration for any occasions and events such as Christmas, Valentine's Day, Mother's Day, wedding, parties and corporate events.
- GIFT & DECOR: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. A great home decor accents, the pillar candle holder looks great in any home setting, you can put this on top of fireplace, console table, dining and living room.
$70.08
This clear glass pillar candle holder is perfect for displaying your pillar candle (D-3.5" or smaller) and it's ideal for both wick and LED candles. Dual-purpose candle holders can be used for pillar or taper candles. You will find a slight lip and an indented center for potential wax spillage. This piece is shaped like a baluster column and it's perfect for weddings, restaurants, and church use. Crafted with thick glass and a stable base for the perfect table centerpieces.
Dimension: H-4.5", Base D: 4.3", Plate D: 4.25"
Wholesale Packing: Pack of 12 pcs
Color: Clear
Material: Glass
Style: Classic
- Heavy Weight
- Classic & Elegant
- Perfect for Home Decoration, Parties & Events
Dimension: H-4.5", Base D: 4.3", Plate D: 4.25"
Wholesale Packing: Pack of 12 pcs
Color: Clear
Material: Glass
Style: Classic
- Heavy Weight
- Classic & Elegant
- Perfect for Home Decoration, Parties & Events
| Qty Per Order | 12 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 4.5 in |
| Opening | 3.75 in |
| Width | 4.25 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-4.5", Open-3.75", Width-4.25", Base D-4.3" |
| Feature B | Packing: Pack of 12 pcs | Color: Clear | Fits Stick Candle, D-3.5" Pillar Candle or Smaller |
| Feature C | DESIGN: Stunning and simple design glass pillar candle holder beautiful handcrafted by artisan. This stem candle holder is a great way to display any illumination design. |
| Feature D | FUNCTION: Fits best on most pillar candles. A great centerpiece decoration for any occasions and events such as Christmas, Valentine's Day, Mother's Day, wedding, parties and corporate events. |
| Feature E | GIFT & DECOR: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. A great home decor accents, the pillar candle holder looks great in any home setting, you can put this on top of fireplace, console table, dining and living room. |
| Short Description | Only $5.84 per piece |








