Glass Mini Cloche H-4.5" Open-2.75" (Pack of 48 pcs)
Availability:Out of stock
SKU:
GCH109/04-48P
- Dimension: H-4.5", Open D-2.75", Interior Height-3", Tray Opening-3.5"
- Packing: Pack of 48 pcs | Color: Clear | Glass tray included
- DESIGN: Stunning glass vase with beautiful bell curve handcrafted by artisan. You can easily lift off the cloche by holding the glass knob.
- USE: Perfect for tabletop display case, you can use it to cover your collectible such as cherished personal items, real or silk plants and flowers.
- DECORATIVE: The perfect cloche dome for your kitchen or dining room, this bell jar’s design makes it perfect for French country or farmhouse aesthetics.
$112.80
Total Height: 4.5" | Interior Height: 3" | Opening: 2.75" | Tray Diameter: 3.5" | Wholesale Pack of 48
This Mini Glass Cloche is ideal for air plants, cactus and succulent. They are versatile can be used as a terrarium or as a dessert cover.
- ADORABLE - A small lovely glass cloche bell jar terrarium for indoor or outdoor use.
- Tray included
| Qty Per Order | 48 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 4.5 in |
| Opening | 2.75 in |
| Width | 3.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-4.5", Open D-2.75", Interior Height-3", Tray Opening-3.5" |
| Feature B | Packing: Pack of 48 pcs | Color: Clear | Glass tray included |
| Feature C | DESIGN: Stunning glass vase with beautiful bell curve handcrafted by artisan. You can easily lift off the cloche by holding the glass knob. |
| Feature D | USE: Perfect for tabletop display case, you can use it to cover your collectible such as cherished personal items, real or silk plants and flowers. |
| Feature E | DECORATIVE: The perfect cloche dome for your kitchen or dining room, this bell jar’s design makes it perfect for French country or farmhouse aesthetics. |
| Short Description | Only $2.35 per piece |