Geometric Glass Vases, Candle Holder. H-7", Pack of 4 pcs
Availability:Out of stock
SKU:
GGV101/07-4P
- Dimensions - Height: 7" | Width: 7" | Opening: 4"
- Package Quantity Options - Pack of 4 pcs
- TREND: Geometric shapes containers are showing up anywhere in home decor design. It's contemporary, it's funky and it's trendy.
- QUALITY: This prism vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans.
- GIFT: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful succulents to create a breathtaking terrarium.
$35.64
Geometric Glass Vases, also widely used as Candle Holders
Size: Height - 7" | Open D - 4" | Thick opening
Color - Clear | Pack of 4 pcs
These eclectic, honeycomb-like vases are part of our special collection of table-top geometric glass vases. They are excellent for minimalist décor and modern homes, varying in shape and size; from tall and majestic to short and serene. These trendy and stylish multi-faceted pieces have a dignified Nordic-vintage feel to them, and are suitable for unique floral, candle, or succulent terrarium displays. Made from heavy, handcrafted, crystal clear glass.
Size: Height - 7" | Open D - 4" | Thick opening
Color - Clear | Pack of 4 pcs
These eclectic, honeycomb-like vases are part of our special collection of table-top geometric glass vases. They are excellent for minimalist décor and modern homes, varying in shape and size; from tall and majestic to short and serene. These trendy and stylish multi-faceted pieces have a dignified Nordic-vintage feel to them, and are suitable for unique floral, candle, or succulent terrarium displays. Made from heavy, handcrafted, crystal clear glass.
| Qty Per Order | 4 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 7 in |
| Opening | 4 in |
| Width | 7 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimensions - Height: 7" | Width: 7" | Opening: 4" |
| Feature B | Package Quantity Options - Pack of 4 pcs |
| Feature C | TREND: Geometric shapes containers are showing up anywhere in home decor design. It's contemporary, it's funky and it's trendy. |
| Feature D | QUALITY: This prism vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans. |
| Feature E | GIFT: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful succulents to create a breathtaking terrarium. |
| Short Description | Only $8.91 per piece |