Glass Moon Shape Vase H-12" Opening - 9" x 4.5" Oval Centerpieces, Pack of 2 pcs
Availability:In stock
SKU:
GOB108
- Dimension: H-12", Opening - 9" x 4.5", Body Width - 14" | Color: Clear
- Packing: Pack of 2 pcs | Material: Glass
- DESIGN: Moon shaped design with oval opening, full hand blown glass with unique shape.
- USES: Great piece for centerpiece, sand art, terrarium with miniature garden, zen style floral arrangement.
- DECORATIVE: The glass vase is perfect for modern home decoration, it looks perfect on a console table, in the kitchen or dining room.
$47.00
The beautifully circular Moon Vase is a great centerpiece option for an event, office, or home decor. The glass vase had a flat, curved body shape and the artist is using this narrow space to display layered sand, gemstones, and long-stemmed flowers.
Dimension: H-12", Opening - 9" x 4.5", Body Width - 14"
Color: Clear
Packing: Pack of 2 pcs
Material: Glass
The moon shape vase offers a classic style look which is beautiful and elegant. It paired well with long stem flowers such as green orchids and calla lily.
Dimension: H-12", Opening - 9" x 4.5", Body Width - 14"
Color: Clear
Packing: Pack of 2 pcs
Material: Glass
The moon shape vase offers a classic style look which is beautiful and elegant. It paired well with long stem flowers such as green orchids and calla lily.
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 7.5 in |
| Opening | 6.5 in |
| Length | 7 in |
| Width | 9.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-12", Opening - 9" x 4.5", Body Width - 14" | Color: Clear |
| Feature B | Packing: Pack of 2 pcs | Material: Glass |
| Feature C | DESIGN: Moon shaped design with oval opening, full hand blown glass with unique shape. |
| Feature D | USES: Great piece for centerpiece, sand art, terrarium with miniature garden, zen style floral arrangement. |
| Feature E | DECORATIVE: The glass vase is perfect for modern home decoration, it looks perfect on a console table, in the kitchen or dining room. |
| Short Description | $23.50 ea for Wholesale |






