Tea Light Gold Metal Candle Holder Stands. H-11.75" D-4.25" (Multiple Packing)
Availability:In stock
SKU:
MSH001GD
- Dimension:
H: 11.75", D: 4.25",
Tealight Cup:
H: 1.75", D: 0.9", - Packing:
Pack of 12
Pack of 18 - Color:
Gold - Material:
Metal - FUNCTION: Fits best on most tea light candles. A great centerpiece decoration for any occasions and events such as Christmas, Valentine's Day, Mother's Day, wedding, parties and corporate events.
Special Price
$24.00
Regular Price
$72.00
Create a unique and elegant centerpiece that dazzles - all you have to do is add the tea light candles. The gold metal stand with 3 tea light candle holder branches is an elegant silhouette that designers and brides cannot resist. Its unique design makes it graceful when displayed on its own. Perfect piece for wedding decoration, the design of spiral upwards makes it ready to elevate the look. Don't forget to comply with the Open Flames Policy by getting our open-ended bottomless hurricane tubes. Open-Ended Hurricane Chimneys sold separately
Dimension:
H: 11.75", D: 4.25",
Tealight Cup:
H: 1.75", D: 0.9", Packing:
Pack of 12
Pack of 18 Color:
Gold Material:
Metal - Modern and stylish candle holder is a perfect piece for your home, garden, or event decoration. Each candle has a 3 branches tea light candle holder
- Perfect Candleholder for Standard Tea Light Candles
- All the candleholders from VaseMarket.com are SGS approved
Dimension:
H: 11.75", D: 4.25",
Tealight Cup:
H: 1.75", D: 0.9", Packing:
Pack of 12
Pack of 18 Color:
Gold Material:
Metal - Modern and stylish candle holder is a perfect piece for your home, garden, or event decoration. Each candle has a 3 branches tea light candle holder
- Perfect Candleholder for Standard Tea Light Candles
- All the candleholders from VaseMarket.com are SGS approved
| Qty Per Order | 12 |
|---|---|
| Color | Gold |
| Height | 12 in |
| Width | 4.25 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Size | 7" |
| Feature A | <b>Dimension:</b><br> H: 11.75", D: 4.25", <br><b>Tealight Cup:</b><br> H: 1.75", D: 0.9", |
| Feature B | <b>Packing:</b><br> Pack of 12<br>Pack of 18 |
| Feature C | <b>Color: </b> <br>Gold |
| Feature D | <b>Material: </b> <br>Metal |
| Feature E | <b>FUNCTION:</b> Fits best on most tea light candles. A great centerpiece decoration for any occasions and events such as Christmas, Valentine's Day, Mother's Day, wedding, parties and corporate events. |





