4 pcs Natural Unfinished 6" Diameter Large Wood Ball Sphere (Multiple Packing)
Availability:Out of stock
SKU:
VFWBP060
- Dimension: H-6", Body D-6"
- Packing: Pack of 4 pcs, 6 pcs, 8 pcs, 12 pcs and 36 pcs | Color: Natural Brown
- USE: These large size wood balls spheres are great accessories to make toys, game accessories, dolls figurine, photo props, jewelry display, vase fillers for home decoration.
- MULTIPURPOSE: Great for DIY craft projects, the wood spheres can be stained, varnished, painted, stamped, glued, color with crayon marker and paint on it.
- SURFACE: Unfinished sanded and smoothed surface, it can be drilled and it's non toxic. These wood balls and made from natural wood with natural wood color.
$68.00
Natural Unfinished Wood Ball Sphere D-6"
Diameter - 6 inches
Packing: Pack of 4 pcs, 6 pcs, 8 pcs, 12 pcs and 36 pcs Natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs
It's great for crafting.
Diameter - 6 inches
Packing: Pack of 4 pcs, 6 pcs, 8 pcs, 12 pcs and 36 pcs Natural unfinished wood round sphere ball is ideal for numerous craft projects including architectural work and designs
It's great for crafting.
| Qty Per Order | 4 |
|---|---|
| Color | Natural Wood |
| Height | 6 in |
| Width | 6 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | Yes |
| Feature A | Dimension: H-6", Body D-6" |
| Feature B | Packing: Pack of 4 pcs, 6 pcs, 8 pcs, 12 pcs and 36 pcs | Color: Natural Brown |
| Feature C | USE: These large size wood balls spheres are great accessories to make toys, game accessories, dolls figurine, photo props, jewelry display, vase fillers for home decoration. |
| Feature D | MULTIPURPOSE: Great for DIY craft projects, the wood spheres can be stained, varnished, painted, stamped, glued, color with crayon marker and paint on it. |
| Feature E | SURFACE: Unfinished sanded and smoothed surface, it can be drilled and it's non toxic. These wood balls and made from natural wood with natural wood color. |
| Short Description | $10.99 ea for Wholesale |






