Carved Autumn Orange H-14.5" Open D-2.75" Hourglass Tiered Vase.
Availability:In stock
SKU:
DG0081AO
- Dimension: H-14.5", Open D-2.5", Bottom D-4"
- Color: Autumn Orange | Packing: Pack of 2 pcs
- DESIGN: The rich autumn color create a stunning presentation in this tier vase. This creation combines glass blowing techniques with contemporary design to form precious decorative piece.
- QUALITY: This decorative vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans.
- PERFECT GIFT: A perfect gift as housewarming and wedding present.
$36.00
Carved Autumn Orange Tiered Vase. H-14..5"
This Autumn Orange Carved Tiered Vase is imbued with elegance & high-end feel. The choice of color is inspired by autumn in the mountains.
Dimension: H-14.5", Open D-2.5", Bottom D-4"
Color: Autumn Orange
Pack: Pack of 2 pcs and 6 pcs
This Autumn Orange Carved Tiered Vase is imbued with elegance & high-end feel. The choice of color is inspired by autumn in the mountains.
Dimension: H-14.5", Open D-2.5", Bottom D-4"
Color: Autumn Orange
Pack: Pack of 2 pcs and 6 pcs
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Orange |
| Height | 14.25 in |
| Opening | 2.75 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension: H-14.5", Open D-2.5", Bottom D-4" |
| Feature B | Color: Autumn Orange | Packing: Pack of 2 pcs |
| Feature C | DESIGN: The rich autumn color create a stunning presentation in this tier vase. This creation combines glass blowing techniques with contemporary design to form precious decorative piece. |
| Feature D | QUALITY: This decorative vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans. |
| Feature E | PERFECT GIFT: A perfect gift as housewarming and wedding present. |
| Short Description | $10.00 ea for Wholesale |








