Brown Slim Decorative Vase. H-24" D-1.5"
Availability:In stock
SKU:
DG0165BR
- Dimension - H-24", Open D-1.5", Body-3"
- Packing: Pack of 2 pcs and 6 pcs | Color: Brown
- TREND: Slim shapes containers are showing up anywhere in home decor design. It's contemporary, it's funky and it's trendy.
- QUALITY: This decorative vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans.
- GIFT: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful succulents to create a breathtaking terrarium.
$36.00
Dimension - H-24", Open D-1.5", Body-3"
Pack of 2 pcs and 6 pcs
Color: Brown
Material: Glass
Style: Slim
These Brown Flipped Lips vases are part of our special collection of table-top geometric glass vases. Standing slim and tall, which creates a charming and exotic statement in any living space.
Pack of 2 pcs and 6 pcs
Color: Brown
Material: Glass
Style: Slim
These Brown Flipped Lips vases are part of our special collection of table-top geometric glass vases. Standing slim and tall, which creates a charming and exotic statement in any living space.
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Mocha |
| Height | 24 in |
| Opening | 1.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | Dimension - H-24", Open D-1.5", Body-3" |
| Feature B | Packing: Pack of 2 pcs and 6 pcs | Color: Brown |
| Feature C | TREND: Slim shapes containers are showing up anywhere in home decor design. It's contemporary, it's funky and it's trendy. |
| Feature D | QUALITY: This decorative vase is heavy, sturdy and with thick glass wall. It's 100% handcrafted and hand blown by artisans. |
| Feature E | GIFT: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. Put in some beautiful succulents to create a breathtaking terrarium. |
| Short Description | $10.80 ea for Wholesale |
Related Products



















