Glass Apothecary Jar H-16" D-9" Pedestal Candy Buffet Canister (Multiple Packing)
Availability:In stock
SKU:
GAJ136/16
- Dimension:
H: 16", D: 9", Opening:8.5", Base:6". - Packing:
Pack of 2
Pack of 4 - Use:
Versatile medium glass apothecary jar—perfect for bathroom essentials or kitchen snacks, spices, and candies.
Special Price
$38.00
Regular Price
$76.00
This Pedestal Apothecary Globe Jar sure screams fun for any party that you're planning. Use it alone as a centerpiece focal point or in multiples with our other jars for the candy buffet table. Utilize it without the lid to instantly turn it into a jumbo martini glass for your big kid parties' decor.
Dimension:
H: 16", D: 9", Opening:8.5", Base:6"
Packing:
Pack of 2<>Pack of 4
Use:
Versatile medium glass apothecary jar—perfect for bathroom essentials or kitchen snacks, spices, and candies.
- Made to hold everything from candies and soaps to decorative shells.
| Qty Per Order | 2 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 16 in |
| Opening | 9 inch |
| Width | 9 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Size | 7" |
| Feature A | <b>Dimension: </b><br>H: 16", D: 9", Opening:8.5", Base:6". |
| Feature B | <b>Packing:</b><br> Pack of 2<br>Pack of 4 |
| Feature C | <b>Use:</b><br>Versatile medium glass apothecary jar—perfect for bathroom essentials or kitchen snacks, spices, and candies. |
| Short Description | $15.45 ea for Wholesale |



