Glass Jumbo Martini Style Vase H-21.75" Open-5.5", Pack of 4 pcs
Availability:In stock
SKU:
GFC126-4PC
- DIMENSION: H-21.75", Opening-5.5", Base Max D-5.75"
- Packing: Pack of 4 pcs | Color: Clear| Material: Glass
- STYLE: The giant stem glass is a perfect novelty for a table decoration filled with flowers or as an ice-bucket to chill wine.
- USES: Great for use as a cork holder, turning cork clutter into a decorative display. A decorative display for a special events, birthday parties, anniversary and any occasion.
- GIFT & DECOR: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. A great home decor accents for console table, dining and living room.
Special Price
$61.20
Regular Price
$87.42
This gorgeous vase flaunts the silhouette of a champagne glass. Its jumbo size make it an eye-catching statement piece as a candy buffet jar, a flower vase or a candle holder at any party or gala event. Its bold scale will illuminate a grandeur hotel lobby or high-end restaurants.
Dimension: Total Height: 21.75" | Inside Height: 15.5" | Opening: 5.5" | Base: 5.5"
Wholesale Packing: Pack of 4 pcs
Color: Clear
- High-quality hand-blown glass
- This generously sized glass vessel can double-time as a candy buffet display. One may use a pillar candle as tall of 14 inches and as wide as 4 inches.
- Accommodates standard 3 or 4-inch diameter pillar candles
Dimension: Total Height: 21.75" | Inside Height: 15.5" | Opening: 5.5" | Base: 5.5"
Wholesale Packing: Pack of 4 pcs
Color: Clear
- High-quality hand-blown glass
- This generously sized glass vessel can double-time as a candy buffet display. One may use a pillar candle as tall of 14 inches and as wide as 4 inches.
- Accommodates standard 3 or 4-inch diameter pillar candles
| Qty Per Order | 4 |
|---|---|
| Color | Clear |
| Height | 22 in |
| Opening | 5.5 in |
| Width | 5.5 in |
| Weekly Deal | No |
| Featured Product | No |
| Popular1 | No |
| Popular2 | No |
| Popular | No |
| Clearance | No |
| Great Value | No |
| Feature A | DIMENSION: H-21.75", Opening-5.5", Base Max D-5.75" |
| Feature B | Packing: Pack of 4 pcs | Color: Clear| Material: Glass |
| Feature C | STYLE: The giant stem glass is a perfect novelty for a table decoration filled with flowers or as an ice-bucket to chill wine. |
| Feature D | USES: Great for use as a cork holder, turning cork clutter into a decorative display. A decorative display for a special events, birthday parties, anniversary and any occasion. |
| Feature E | GIFT & DECOR: Marvelous gift idea for wedding, housewarming and holiday seasons. A great home decor accents for console table, dining and living room. |
| Short Description | Only $15.30 per piece |

